Opłotowanie Skweru Łukasiewicza


Kategoria
Stare Miasto
Nazwa projektu
Opłotowanie Skweru Łukasiewicza
Opis projektu

Opłotowanie parkanem, choćby 80-100 cm wysokim, skweru im. I. Łukasiewicza. Płot nie musi mieć bramek. Wystarczą przerwy w miejscach, gdzie ścieżki dochodzą do chodników. powinny za to w tych miejscach znaleźć się następujące tablice: 1. Zakaz wprowadzania psów 2. Zakaz spożywania alkoholu 3. Zakaz palenia papierosów

Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Ulica, rejon ulic

ul. Za Groblą, ul. Grobla, ul. Mostowa

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji

brak informacji we wniosku
Potencjalni odbiorcy projektu
dzieci korzystające z placu zabaw
Uzasadnienie dla realizacji projektu
Dzieci mają potrzebę biegania. Trudno biegać po placu zabaw wysypanym żwirem i między urządzeniami zabawowymi. Pozostaje trawnik wokół placu zabaw. Nieograniczony choćby niskim płotkiem skwer stanowi zagrożenie dla rozbrykanej dzieciarni. Łatwo mogą wybiec pod pojazd. Tablice są niezbędne ponieważ już w tej chwili między żwirem jest wiele petów, wieczorem z ławek korzystają pijący, a na trawniku kupy psie.
Szacunkowy koszt projektu
Składowa projektu Koszt [w zł]
Płot - około 700 m 210000
Tablice informacyjne 4*3 szt 20000
SUMA: 230000
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wysokość kosztów eksploatacji (utrzymania) efektu reazliacji projektu w kolejnych latach (np: koszty sprzątania, energii, wody, bieżących remontów, konserwacji)
Rodzaj kosztu eksploatacji Koszt [w zł]
Naprawa, konserwacja, przegląd 15000
SUMA: 15000
Kontakt do pomysłodawców
Dane niedostępne publicznie.
Dodatkowe załączniki
Formularz zgłoszeniowy Skwer _ukasiewicza.pdf

Weryfikacja zgłoszeń

Wydziały
Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków
wydział wiodący - Wydział Transportu i Zieleni
Projekt jest rekomendowany do realizacji - NIE
Uzasadnienie Rekomendacja ma związek z negatywną ocena zadania przez MKZ, WUiA oraz gospodarza terenu ZZM.
Zespół Obradował w składzie Małgorzata Bogusławska, Wojciech Makowski, Marek Wierzbicki, Maciej Sobociński, Magdalena Zaradzka.
 
 
Treść odwołania: W ramach Budżetu Obywatelskiego zgłosiłam projekt – potrzebę opłotowania skweru im. Łukasiewicza znajdującego się przy ul. Za Grobla. Projekt został zaopiniowany negatywnie przez MKZ, WUiA oraz gospodarza terenu ZZM. Nie znam uzasadnienia negatywnych opinii, więc nie rozumiem decyzji. Dlaczego ten skwer nie może zostać opłotowany, a plac A. Asnyka, który jest przy bardzo spokojnych ulicach, otrzymał solidne opłotowanie? Plac Asnyka otaczają nie mniej stare i zabytkowe kamienice, jak przy ul. Za Grobla, a na dodatek nie jeżdżą tamtędy tramwaje. Skwer z placem zabaw przy Za Grobli, otoczony jest nie tylko ruchliwymi ulicami, ale tuż przy chodniku jeżdżą tramwaje – 5, 13, 16. Bardzo łatwo jest rozbawionym dzieciom wybiec prosto pod tramwaj. Nie wszystkim też właścicielom psów, chce się iść ze swym pupilem nad Wartę. Przecież najpierw mijają wskazany przeze mnie skwer. I tu wypuszczają swoje zwierzę. Niektórzy wychodząc z dzieckiem na plac zabaw, zabierają jednocześnie psa, który hasa sobie swobodnie, wywołując uczucie strachu u pozostałych, korzystających z placu, dzieci. Na dodatek, pies załatwia swoje potrzeby na trawniku otaczającym plac zabaw, a więc biegające dzieci narażone są na bezpośredni kontakt z psimi odchodami. Dzieci mają prawo i potrzebę biegania. Bardzo trudno biegać po zgranulowanym żwirze, który pokrywa cały plac zabaw. Biegają więc dzieci po trawniku, otaczającym placyk. Niestety, nieogrodzony skwer, na którym znajdują się ławki, przyciąga też wieczornych pijaczków, którzy pozostawiają tu ślady swoich biesiad i niedopałki papierosów. Nawet niewysoki płot, wyraźnie zaznaczy granice dziecięcego królestwa. Tablice w przerwach płotu, w sposób czytelny powinny informować intruzów o tym, że są tu nieproszonymi gośćmi. Nad Wartą, wśród potłuczonego szkła, dzieci biegać nie mogą. Niech mają swoje bezpieczne miejsce! Bardzo proszę o ponowne rozpatrzenie mojego projektu, jak i wizję lokalną. Proponuję pochodzić trochę po wspomnianym żwirku.
Odpowiedź do odwołania
Projekt jest rekomendowany do realizacji - NIE
Uzasadnienie Wnioskodawca przyjął wyjaśnienia ZDM i WTiZ. Plac na skwerze im. I. Łukasiewicza jest „chroniony” od jezdni szerokim pasem zieleni (trawnik, nasadzenia), natomiast plac zabaw na Placu Asnyka znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie jezdni. Tramwaj znajdujący się przy skwerze Łukasiewicza jest odgrodzony (barierki ochronne), zaś od ul. Za Groblą podsadzony jest żywopłot grabowy uniemożliwiający wybieganie dzieci na oddaloną ulicę. Plac zabaw dla dzieci najmłodszych jest ogrodzony, a ZZM na wniosek R.O. Stare Miasto rozpoczął w roku bieżącym wymianę nawierzchni piaskowej na nawierzchnię bezpieczną. Negatywna rekomendacja jest decyzją ostateczną podjętą przez Zastępcę Prezydenta Pana Macieja Wudarskiego.
Zespół Obradował w składzie Małgorzata Bogusławska, Maciej Sobociński, Wojciech Makowski, Magdalena Zaradzka, Marek Wierzbicki.
 
 
Wydział Urbanistyki i Architektury
Miejskie Jednostki Organizacyjne
Zarząd Zieleni Miejskiej
Rady Osiedli
Administrator Osiedla - OSIEDLE STARE MIASTO
Projekt jest rekomendowany do realizacji - NIE
Uzasadnienie Rekomendacja ma związek z negatywną ocena zadania przez MKZ, WUiA oraz gospodarza terenu ZZM.
Zespół Obradował w składzie Natalia Chojara, Mirosława Halilović, Kornelia Piotrowska, Marcin Liminowicz, Weronika Sińska
 
 

  1. Możesz wyrazić poparcie dla propozycji lub ją odrzucić.

  2. Możesz dodać ją też do listy obserwowanych.

  3. Zobacz informacje na temat propozycji...

  4. ...dodaj tagi dla tej propozycji...

  5. ...lub podziel się propozycją z innymi za pośrednictwem Facebooka, Google+ lub Twittera.

  6. Nie tylko możesz oceniać komentarze...

  7. ...ale też przejrzeć odpowiedzi na nie...

  8. ...odpowiedzieć na komentarz...

  9. ...i napisać nowy komentarz.

  10. Lub pracować nad propozycją i wprowadzać alternatywne wersje.