Projekt jest rekomendowany do realizacji
-
TAK
Kryteria zasadnicze (jeśli, któreś z kryteriów nie jest spełnione, projekt nie może zostać poddany pod głosowanie)
A. Zgodność z kompetencjami gminy - Czy proponowane zadanie znajduje się w kompetencjach gminy?
-
TAK
B. Zgodność z prawem lokalnym, a zwłaszcza z miejskimi planami zagospodarowania przestrzennego - Czy proponowane zadania jest zgodne z prawem, a zwłaszcza z zapisami miejskiego planu zagospodarowania
-
TAK
C. Zadanie przewidziane do realizacji w Budżecie Miasta - Czy proponowane zadanie jest już uwzględnione w Budżecie Miasta?
-
NIE
D. Lokalizacja - Czy własność gruntu umożliwia realizację projektu? - w przypadku projektów „miękkich” wpisujemy TAK. Jeśli wnioskodawca posiada zgodę właściciela gruntu do dysponowania nieruchomością, to również proszę wpisać TAK.
-
TAK
E. Inne kryteria uniemożliwiające realizację projektu
Proponowane zadanie nie spełnia wymogów w zakresie gospodarności (np. gdy podobny projekt w danej dzielnicy jest już realizowany i zadanie będzie go dublowało)
-
NIE
Teren, na którym ma być realizowane zadanie przeznaczony jest na sprzedaż lub inny cel?
-
NIE
Opracowywany jest plan zagospodarowania przestrzennego dla danego terenu, którego zapisy mogą być niezgodne z założeniami zgłaszanego projektu?
-
NIE
Trwają konsultacje społeczne dotyczące sposobu zagospodarowania danego terenu lub konkurs architektoniczny?
-
NIE
Projekt ma charakter komercyjny?
-
NIE
KRYTERIA DODATKOWE
1. Zgodność ze Strategią Rozwoju Miasta - Czy projekt jest zgodny ze Strategią?
-
TAK
2. Zgodność z Mapą Potrzeb Lokalnych - Czy projekt jest zgodny z Mapą Potrzeb Lokalnych?
-
NIE
KOSZTY
Koszt projektu
-
245000 PLN
Dodatkowe koszty - Czy projekt będzie generował koszty w kolejnych latach.
-
TAK
Koszty eksploatacji (utrzymania) projektu w perspektywie rocznej
- 186000 PLN
Ostateczny koszt projektu
- koszt projektu + koszty eksploatacji (utrzymania): przy obliczeniu ostatecznego kosztu należy wziąć pod uwagę roczną trwałość projektu.
-
431000 PLN
Zespół Obradował w składzie
Bartosz Małolepszy
Sławomira Piasecka
Rekomendacja została wydana tylko w odniesieniu do częściowej realizacji.
Rezygnujemy z pomysłu oznakowania przestrzeni tzw.legendarnymi kamieniami.Projekt jest drogi w realizacji i ingeruje w strefę ochrony konserwatorskiej Starego Miasta.Ze względu na zachowanie przejrzystości i czytelności przestrzeni turystycznej Poznania,nie jest wskazane wprowadzanie kolejnego znakowanego szlaku.
Realizacja folderów,strony internetowej,faceboka poświęconego poznańskim legendom -pomysł z pewnością przyczyni się do popularyzacji wiedzy na ich temat.Sugeruje się jednak ograniczenie ilości prezentowanych legend,wybór najciekawszych i tylko tych związanych z obszarem Starego Miasta.Zastrzeżenie merytoryczne budzi umiejscoweienie legendy o św.Piotrze i mieczu na ul.Świętosławskiej.
Ponadto nie wskazano w opisie szczegółowej lokalizacji projektu,brak szczegółowej lokalizacji elementów projektu a także projekt jest bardzo drogi w utrzymaniu.
|