Woreczki są trendy


Kategoria
Projekty ogólnomiejskie
Nazwa projektu
Woreczki są trendy
Opis projektu

Chciałbyś posprzątać po swoim psie, ale zapomniałeś o woreczkach? Albo skończył Ci się ostatni bo zapomniałeś o kupieniu nowej paczki? To wszystko przeminie, jeśli miasto zrealizuje projekt "Woreczki są trendy". Zaangażowanie miasta polega na znalezieniu rzutkiego kierownika projektu który: zleca opracowanie wzorów graficznych dla wersji "poznańskiej" woreczków do zbierania psich kup. Następnie wybiera producenta takich "spersonalizowanych" woreczków (w różnych rozmiarach) dla Poznania. Do tego dochodzą gadżety: woreczek na woreczki do przypięcia do smyczy, karta lojalnościowa, mat. reklamowe akcji. Kolejny krok to wybór sprzedawców, którzy przystąpią do sprzedaży "poznańskich woreczków", oraz poinformowanie Poznaniaków, że każdy kto zapłaci podatek za psa, ma prawo do odebrania "Karty lojalnościowej" na zakup woreczków, z dodatkowymi zniżkami (np. co 5 pakiet bezpłatny). Sprzedawcy którzy przystąpią do akcji, mają u producenta dodatkowy rabat, więc zaczynają promować akcję. Posiadacze psów, posiadając kartę lojalnościową, mają dodatkowy rabat i zaczynają kupować i stosować miejskie woreczki. System finansuje się sam, kierownik kończy projekt z sukcesem.

Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Ulica, rejon ulic

Całe miasto

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji

brak
Potencjalni odbiorcy projektu
Posiadacze psów, sprzedawcy akcesorów dla zwierząt, miasto (w zakresie podatku od posiadania psa)
Uzasadnienie dla realizacji projektu
Ze sprawy wstydliwej, sprzątanie po swoim psie stanie się powszechnie reklamowaną akcją (przez producenta woreczków i sprzedawców). Oszczędni posiadacze psów, zapłacą podatek aby włączyć się w akcję promocyjną.
Szacunkowy koszt projektu
Składowa projektu Koszt [w zł]
Wynagrodzenie kierownika projektu: 4500 brutto x 3 miesiące 13500
Opracowanie graficzne wzorów na woreczki i akcesoria: 5000 5000
Dystrybucja kart lojalnościowych (wyprodukowanych przez producenta woreczków) posiadaczom psów po zapłaceniu podatku: koszt bilansowany dodatkowym opłacaniem podatku 1
SUMA: 18501
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE
Kontakt do pomysłodawców
Dane niedostępne publicznie.
Dodatkowe załączniki
Nie dodano załączników.

Weryfikacja zgłoszeń

Wydziały
wydział wiodący - Gabinet Prezydenta
Projekt jest rekomendowany do realizacji - NIE
Uzasadnienie Projekt nie jest rekomendowany do realizacji, ponieważ podobne przedsięwzięcie jest już realizowane i zadanie zaproponowane przez wnioskodawcę będzie je dublowało. Woreczki na nieczystości pozostawiane przez psy są w Poznaniu dystrybuowane przez Straż Miejską oraz Wydział Gospodarki Komunalnej. Woreczki opatrzone są logotypem programu miejskiego "Kejter też poznaniak".
Zespół Obradował w składzie Andrzej Białas, Sylwia Stec
 
 
Treść odwołania: W ocenie zawarto informację, że podobne przedsięwzięcie jest już realizowane i zadanie zaproponowane przez wnioskodawcę będzie je dublowało. Woreczki na nieczystości są w Poznaniu dystrybuowane przez Straż Miejską oraz Wydział Gospodarki Komunalnej. Woreczki opatrzone są logotypem programu miejskiego "Kejter też poznaniak". Wydaje mi się, że jest to właśnie istotny argument, aby dopuścić projekt do głosowania. Dzieki już zrealizowanym działaniom można w kosztach projektu pominąć organizację zakupu spersonalizowanych woreczków, a pozostawić sposób ich dystrybucji, zmieniając z nakazowo-rozdzelczego na samodzielny zakup przez samych zainteresowanych (czyli posiadaczy psów). Przegłosowanie takiego podejścia w BO zmieni nastawienie właścicieli - nie będą oni czuli się zmuszani przez Straż, ale sami wybiorą wspieranie miasta płaceniem podatku i zakupami (korzystnymi też dla siebie, bo ze zniżką). Oczywiście te same zasady mogą być włączone bezpośrednią decyzją Miasta w realizowane aktualnie przedsięwzięcie (z korzyścią dla funduszy z BO) i jestem gotowy do konsultacji na ten temat.
Odpowiedź do odwołania
Projekt jest rekomendowany do realizacji - NIE
Uzasadnienie Gabinet Prezydenta podtrzymuje swoje stanowisko jednak po rozmowie z wnioskodawcą założenia projektu będą realizowane w ramach własnych działań statutowych Urzędu. Decyzja ostateczna zaakceptowana przez Pana Prezydenta J.Jaśkowiaka
Zespół Obradował w składzie S.Stec, K.Kubis
 
 

  1. Możesz wyrazić poparcie dla propozycji lub ją odrzucić.

  2. Możesz dodać ją też do listy obserwowanych.

  3. Zobacz informacje na temat propozycji...

  4. ...dodaj tagi dla tej propozycji...

  5. ...lub podziel się propozycją z innymi za pośrednictwem Facebooka, Google+ lub Twittera.

  6. Nie tylko możesz oceniać komentarze...

  7. ...ale też przejrzeć odpowiedzi na nie...

  8. ...odpowiedzieć na komentarz...

  9. ...i napisać nowy komentarz.

  10. Lub pracować nad propozycją i wprowadzać alternatywne wersje.