Renowacja rakiety tenisowej- symbolu kortów tenisowych Sekcji Tenisowej KS Warta Poznań


Kategoria
Wilda
Nazwa projektu
Renowacja rakiety tenisowej- symbolu kortów tenisowych Sekcji Tenisowej KS Warta Poznań
Opis projektu

Sekcja Tenisowa KS Warta Poznań działa od 101 lat i jest najstarszą sekcją tenisowa w Polsce! Na jej kortach znajduje się jedyna w Poznaniu metalowa konstrukcja symbol tenis - gigantyczna rakieta tenisowa, która został zbudowana w 1975 r. przez ówczesnego mecenasa klubu Zakłady HCP Poznań .Rakieta przez wiele lat służy jako miejsce obowiązkowego zdjęcia osób korzystających z kortów lub uczestników imprez organizowanych na kortach.Rakieta w tej chwili jest w złym stanie technicznym i wymaga konstrukcja odnowienia poprzez malowanie zabezpieczenie antykorozyjne oraz wykonania dodatkowego nowego oświetlenia konstrukcji.Miejsce gdzie znajduje się rakieta może być w przyszłości początkiem powstania w tym miejscu Alei Sław osób związanych z Wielkopolskim Tenisem.

Lokalizacja, miejsce realizacji projektu

Ulica, rejon ulic

ul.Droga Dębińska 12korty Sekcji Tenisowej KS Warta Poznań

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji

obiekt znajduje się między kortami
Potencjalni odbiorcy projektu
Sekcja Tenisowa KS Warta Poznań ,Poznaniacy
Uzasadnienie dla realizacji projektu
Od wielu lat kortom tenisowym KS Warta Poznań patronuje metalowa gigantyczna replika rakiety tenisowej .Przez 40 lat stała się ona symbolem kortów patronująca wszystkim wydarzeniom odbywających się na kortach.
Szacunkowy koszt projektu
Składowa projektu Koszt [w zł]
zabezpieczenie antykorozyjne ,malowanie konstrukcji, instalacja oświetlenia konstrukcji wykonanie małej architektury wokół konstrukcji rakiety 100000
SUMA: 100000
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE
Kontakt do pomysłodawców
Dane niedostępne publicznie.
Dodatkowe załączniki
rakieta 2 DSC06913.JPG
rakieta 1 DSC06931.JPG

Weryfikacja zgłoszeń

Wydziały
wydział wiodący - Wydział Sportu
Projekt jest rekomendowany do realizacji - NIE
Uzasadnienie Adresatami tego projektu nie sa mieszkańcy miasta. Ideą tego projektu jest wpływ ma estetykę terenów ma których działa sekcja tenisowa Klubu Sportowego Warta
Zespół Obradował w składzie Maciej Piekarczyk - Zastępca dyrektora WS, Piotr Wrześniewski, Tomasz Sobkowiak
 
 
Treść odwołania: Składam odwołanie w związku negatywną rekomendacją Wydział Sportu dotyczącą złożonego projektu do PBO 2016 ,gdyż nie zgadzam się z opinią zespołu że adresatami projektu nie są mieszkańcy Poznania ! Rakieta jako symbol kortów od ponad 40 lat wpisała się w przestrzeń architektoniczną i historię dzielnicy Wildy ! Rakieta jest świadkiem ,symbolem zmian jakie zaszły w historii oraz w okolicy a ona stoi! Wielu mieszkańców okolicy kortów i WILDY oraz osób korzystających z kortów Sekcji Tenisowej KS Warta Poznań która została założona w 1914roku, kojarzą korty KS Warta z gigantyczną jedną w Poznaniu rakietą tenisową! A to są mieszkańcy Poznania!! którzy szanują tradycję i historię!! Sadzę że rakieta jest godna dania szansy do głosowani w PBO 2016 tak jak wiele innych pomysłów złożonych do PBO 2016. Ewentualne odnowienie pozwoli troszeczkę ubarwić obszar okolicy i dzielnicę Wildy troszeczkę zapomnianej i zapuszczonej. ps .sadzę że może projekt został błędnie skierowany do opinii Wydział Sportu a powinien podlegać pod inny wydział rekomendujący..np Wydział Kultury?
Odpowiedź do odwołania
Projekt jest rekomendowany do realizacji - NIE
Uzasadnienie Adresatem tego projektu nie są mieszkańcy miasta. Ideą tego projektu jest wpływ na estetykę terenów na których działa sekcja tenisowa Klubu Sportowego Warta. Negatywną opinię Wydziału Sportu popiera Rada Osiedla co potwierdza powyższą opinię. Z wnioskodawcą została przeprowadzona rozmowa podczas której przyjął uzasadnienie negatywnej opinii wystawionej przez Wydział Sportu. Zgodnie z regulaminem PBO 2016 opinia utrzymała akceptację Prezydenta Stasicy.
Zespół Obradował w składzie Maciej Piekarczyk, Piotr Wrześniewski, Tomasz Sobkowiak
 
 
Rady Osiedli
Administrator Osiedla - OSIEDLE WILDA
Projekt jest rekomendowany do realizacji - NIE
Uzasadnienie Rada Osiedla Wilda popiera stanowisko Wydziału Sportu UMP- projekt nie jest skierowany do mieszkańców Wildy, przyczynia się jedynie do realizacji działań wizerunkowych KS Warta.
Zespół Obradował w składzie Stanowisko podjęte uchwałą Rady Osiedla Wilda na sesji w dniu 20 sierpnia 2015 r.
 
 

  1. Możesz wyrazić poparcie dla propozycji lub ją odrzucić.

  2. Możesz dodać ją też do listy obserwowanych.

  3. Zobacz informacje na temat propozycji...

  4. ...dodaj tagi dla tej propozycji...

  5. ...lub podziel się propozycją z innymi za pośrednictwem Facebooka, Google+ lub Twittera.

  6. Nie tylko możesz oceniać komentarze...

  7. ...ale też przejrzeć odpowiedzi na nie...

  8. ...odpowiedzieć na komentarz...

  9. ...i napisać nowy komentarz.

  10. Lub pracować nad propozycją i wprowadzać alternatywne wersje.